Підтримати
На 8 та 9 травня громадську безпеку на Донеччині пильнуватимуть близько 600 поліцейських
Фото: pokrovsk-police.dn.ua

Правоохоронці Донецької області укомплектували вже 200 нарядів, які патрулюватимуть вулиці під час заходів на 8 та 9 травня. Місцева влада теж має подавати заявки до поліції, аби в громадах у ці дні було спокійно, але поки що з таким зверненням виступила лише одна адміністрація.

Про це на брифінгу 6 травня повідомив заступник начальника управління превентивної діяльності Нацполіції в Донецькій області Олег Неборак.

“8-9 травня на Донеччині ймовірна можливість проведення масових заходів до Дня пам’яті та примирення, а також Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. На ці дні у нас розроблений план заходів, розрахунок сил та засобів поліції, які будуть задіяні на охорону громадського порядку”, — сказав Неборак.

За його словами, на ці дні поліція організовує приблизно 200 нарядів, в яких будуть задіяні близько 600 правоохоронців. Вони також патрулюватимуть вулиці неподалік від меморіальних споруд та кладовищ, аби не допустити вандалізму чи наруги над могилами.

Олег Неборак додає: для забезпечення громадського порядку під час масових заходів місцеві адміністрації мають подавати заявки до управління превентивної діяльності ВНП. Поки що до поліції надійшла лише одна заявка від Покровської адміністрації. Більше заявок по регіону ні від кого  не надходило.

Правоохоронець нагадав про заборону виготовляти, поширювати та використовувати символіку комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарного режиму. Порушників можуть покарати обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Крім цього, під заборону підпадає й носіння георгіївської стрічки або демонстрація її зображення. За порушення цієї заборони порушники порядку заплатять штраф від 850 до 2550 гривень.

Нагадаю, з початку масштабного вторгнення Росії рівень злочинності на підконтрольній частині Донецької області впав у декілька разів. Здебільшого злочини вчиняють в окупації, де найбільш поширеними є привласнення транспорту та мародерство, яке в умовах війни набуло іншого значення. 

За пособництво окупантам та колабораційну діяльність правоохоронці Донеччини наразі розслідують 22 кримінальні справи.  

До того ж функції слідчих суддів у Донецькій області через війну нерідко беруть на себе прокурори. Розгляд довоєнних справ все ще триває навіть попри бойові дії в регіоні.

Читайте також:


Завантажити ще...